IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Okolice PWST

Go down 
AutorWiadomość
Oliwia Wilecka

Female Liczba postów : 362
Piętro : siódme
W związku z : Grześ <3
Multikonta : Bartek

PisanieTemat: Okolice PWST   10/5/2012, 18:09

Zajęcia dały jej nieźle w kość. Ból kręgosłupa odezwał się w najmniej odpowiednim momencie, przez co razem z dr Amelią, musiały zrobić dziesięciominutową przerwę na kilka środków przeciwbólowych i dość poważną rozmowę, na którą Oliwia nie miała najmniejszej ochoty. Usłyszała o milionie kontaktów z lekarzami, problemach na przyszłość i innych takich bzdurach, które tylko wytrąciły ją z równowagi. Kiedy w końcu nadeszła upragniona godzina końca zajęć, odetchnęła z ulgą i spakowała wszystkie swoje rzeczy obiecując jak najszybsze zrobienie wszelakich badań. Pożegnała się grzecznie i opuściła salę ciągnąc za sobą torbę z treningowymi rzeczami. Miała szczerą nadzieję, że Grzesiek już dotarł i nie będzie musiała zbyt długo czekać (istniała bowiem szansa, że dr Hoffman przedłużyłaby swoją gadkę maralizatorską).

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga - śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Grzesiek Hermann

Male Liczba postów : 654
Kierunek : instrumentalistyka, kompozycja
W związku z : Oliwka <3
Multikonta : Włodźmirz

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 19:02

A i owszem, czekał cierpliwie od piętnastu minut, przysypiając na ławce niczym rasowy bezdomny w towarzystwie futerału ze skrzypcami. Ten dzień doprowadził go na skraj wytrzymałości, używając do tego celu niejakiej doktor profesor major ogniomistrz Natalii Krasnodębskiej, które okazała się być jednym z najcięższych przypadków dysmózgii, jakie Grzesiek kiedykolwiek spotkał na swojej drodze i których nie udało mu się ominąć szerokim kołem z wykorzystaniem nowoczesnego systemu nawigacji. Niezwykły sukces, szanowna pani doktor łaskawie udzieliła zgodę na ich współpracę przy jego dwuletnim zaliczaniu pięcioletnich studiów, bo przecież w ogóle nie miał co robić na swoich dwóch kierunkach. Oto i Grzegorz. Grzegorz w niebieskim płaszczu, tak. Bo beżowy Magda zostawiła w tramwaju, kiedy jej go ufnie powierzył po jej deklaracji, że kurwa, zimno jest.

Grze x Misie x Gorąca Linia x Fejsiaczek

Poczta ma monopol, PKP spóźnienia
Telewizja Polska przerost zatrudnienia, widz ma abonament płacić

GRZEGORZ MA FORTEPIAN

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Oliwia Wilecka

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 19:05

- Cześć przybyszu. Śpisz, umarłeś czy wiernie czekasz na księżniczkę? - stanęła na przeciwko niego z lekkim uśmiechem - Nie umieraj beze mnie... Miałam taaaaaaki ciężki dzień - pokazała jak bardzo ciężki miała owy dzień i zrobiła smutną minę przy okazji próbując ukryć sie przed ewentualnym wzrokiem dr Amelii. - Chodźmy już chooodźmy..

Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga - śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Grzesiek Hermann

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 19:34

- Cześć, księżniczko, jest nas dwoje z ciężkim dniem... - Odparł głosem konającego. Po czterech wykładach, spotkaniu z kobietą dotkniętą dysmózgią i trzech godzinach fortepianu miał do tego pełne prawo, z którego pokornie skorzystał, wychylając się do przodu i mając nadzieję, że w pewnym momencie jego czoło trafi gdzieś w okolice jej brzucha. Tak też się stało, a Grześ objął Oliwkę w pasie i starał się nie zasnąć.

GRZEGORZ MA FORTEPIAN

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Oliwia Wilecka

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 19:36

- To idziemy do domu.. Albo zamówmy sobie taksówke, cooo? Bo generalnie zaraz padnę. - Grzesiu dostał uroczego buziaka w sam środek głowy - Co się działo.. Hm? - zapytała głaszcząc go po włosach i próbując nie zamknąć swoich oczu.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Grzesiek Hermann

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 19:44

- Możemy się przejść, chyba że padniemy po drodze na jakimś przystanku i na zakończenie dnia przejedzie nas tramwaj... - Odparł sennym głosem, wtulając się jeszcze bardziej i wygodniej układając, jakby mieli spędzić w tej pozycji całą noc. Dla niego to był wymarzony plan, natomiast Oliwka mogła mieć mimo wszystko coś przeciwko.

GRZEGORZ MA FORTEPIAN

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Oliwia Wilecka

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 19:46

- Ale to jest kawał droooogi... A tak, to może byśmy wsiedli w 20 i sobie pojechali? Albo dojdźmy do Akademii a potem wsiądźmy w 20 i jedźmy do akademika. - zarządziła jak na Panią Domu przystała i odsunęła się nieco od Grzesia, coby przypadkiem chłopak nie usnął - No już, już panie Hermann, idziemy... - podniosła z ziemi torbę i przymknęła nieco oczy.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Grzesiek Hermann

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 19:53

- Da panu torbę. - Tryb dżentelmena aktywny, kiedy już zebrał swój tyłek z ławki, poprawił wszystkie warstwy odzieży i ogłosił swoją osobą pełną gotowość do drogi powrotnej w celu uwalenia się spać raz na zawsze.

GRZEGORZ MA FORTEPIAN

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Oliwia Wilecka

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 19:56

- A z wielką chęcią bo ciężka. - cieżka to może i nie była, ale Oliwia miała wrażenie że jej kręgosłup zaraz połamie się w czterech miejscach, wiec wolała nie ryzykować. Złapała przy okazji Grzesia za łapkę i westchnęła żałośnie demonstrując tym samym swoje ogólne niezadowolenie dzisiejszym dniem.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Grzesiek Hermann

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 20:01

Nasz wierny wielbłąd i murzyn w jednym przełożył sportową torbę przez ramię, spodziewając się, że ta przyciągnie go natychmiast do ziemi i jeszcze po drodze złamie mu kilka kości, ale okazała się być całkiem lekka. Czyli jednak wygonienie Oliwki do lekarza od kręgosłupów (no, cóż, Grzesiek potrafił poprawnie nazwać może z pięć specjalizacji lekarskich, a dokładnie, ze szczegółami i stosując fachową terminologię - jedną) powinno nastąpić w trybie pilnym, co zanotował sobie na swojej liście Do Zrobienia wewnątrz czaszki. Ruszyli spod PWST, nie wykazując nadmiaru entuzjazmu. - Co się tam ciekawego działo na zajęciach? Bo u mnie w sumie nic, oprócz spotkania z tą idiotką, która mnie nie chciała wypuścić na zajęcia z fortepianu i cały czas miałem wrażenie, że jest niczym kot srający na pustyni pod wiatr podczas burzy piaskowej.

GRZEGORZ MA FORTEPIAN

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Oliwia Wilecka

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 20:15

- Kolejny układ, szlifowanie następnego i takie tam bzdury... - mruknęła pod nosem mocniej ściskając rękę Grzesia - Co pani ci zrobiła niedobrego? To ta taka.. No.. Ta genialna od skrzypiec, o której wspominałeś? Wiesz, może chce mieć tylko najlepszych, hm? - spojrzała na niego pytająco poprawiając lekko włosy.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Grzesiek Hermann

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 20:26

- No fucks given, kogo ona chce, ale jeśli chce najlepszych, to jestem najlepszym kandydatem. - I najskromniejszym z dostępnych, to na pewno i przede wszystkim. Uśmiechnął się, oświecając wszystko w promieniu kilometra blaskiem swej chwały. - I ona się zastanowi. Będzie się zastanawiać długo i namiętnie po tym, jak przez półtorej godziny kazała mi grać, a ja mądrze poszedłem na żywioł, bo w ogóle mi to wypadło z głowy, w końcu termin mi dziekan podał w maju. Zanim w ogóle mi pozwoliła wyjąć skrzypce, to traktowała mnie jak debila, którego wszyscy podziwiają i mdleją z wrażenia, kiedy znajdę fortepian na scenie, bo pewnie tylko do tego ogranicza się mój talent. Są ludzie i ludzie. - Tak, to był zdecydowanie jego ukochany rodzaj traktowania. Chociaż z drugiej strony wolał być uważany za debila, niż za inspirację dla tłumów, kiedy prezentował jedynie ułamek swoich możliwości. Zawsze się zastanawiał, do czego zainspirował ludzi, dla których podobno był inspiracją. To ciekawostka zdecydowanie była.

GRZEGORZ MA FORTEPIAN

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Oliwia Wilecka

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 20:29

- To nieładnie.. Ale zobaczysz, przyjmie cię bo nie ma lepszych od ciebie Grzesiek.. I ona pewnie zdaje sobie z tego sprawę - mruknęła pod nosem i zamilkła na dłuższą chwilę starając się zebrać myśli.. - Dlaczego zadzwoniłeś? - zapytała w końcu bo to pytanie nurtowało ją od wczoraj. - Nie odzywałeś się rok. Cały rok.. I pewnego wieczoru postanowiłeś po prostu wybrać mój numer i powiedzieć mi że wciąż mnie kochasz?

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Grzesiek Hermann

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 20:38

- Ja... - Zaczął, żeby po ułamku sekundy ogarnąć, że lepiej się zastanowić, co tak naprawdę chce teraz powiedzieć i nie wylać z siebie bezładnego strumienia słownictwa, z którego tak naprawdę absolutnie nic sensownego nie wyniknie. Wiedział, co chce przekazać, ale zupełnie nie miał pojęcie, jak ubrać to w słowa i wyłożyć tak, jak brzmiało to w jego głowie. Nie lubił tych momentów, chociaż bynajmniej nie zdarzały mu się często. Zazwyczaj był mistrzem wygadania, ale tak jak poprzedniego wieczora, w tej chwili brakowało mu odpowiednich słów. Wziął głęboki oddech, jakby to miało pomóc jego ośrodkowi mowy przetworzyć i przerobić myśli na odpowiednie zdania, idealnie wpisujące się w tę chwilę. - Nie wiem. - Sukcesu brak. Ale za to szczerość na miejscu.

GRZEGORZ MA FORTEPIAN

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Oliwia Wilecka

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 21:16

- Nie wiesz? - należy szczerze przyznać, że spodziewała się raczej długiego monologu o tęsknocie i miłości. Swoją odpowiedzią Grzesiu lekko zbił ją z tropu przez co spuściła nieco głowę wbijając wzrok we wrocławski chodnik - Aha.. - dodała, jakby miało to jakkolwiek wzbogacić jej wypowiedź.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Grzesiek Hermann

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 21:39

Zebrał się w sobie, żeby jednak wyprodukować coś, co nie byłoby jedynie wyrazem jego wewnętrznego rozpieprzenia, które czuł bardzo dokładnie poprzedniego wieczora i które właśnie do niego powróciło z całą mocą, kiedy tak zastanawiał się, co powiedzieć. Nie chodziło o to, żeby zaspokoić zapotrzebowanie na łzawe epistoły na najbliższe dziesięć lat, ale po prostu przekazać to, co szalało aktualnie w jego głowie. Miał do tego nadzieję, że Oliwka pilnowała drogi i w połowie swojego tłumaczenia (kiedy już w ogóle zdoła je zacząć) nie spotka się nagle z jakimś znakiem drogowym albo inną chodnikową przeszkodą, bo jego czujność była totalnie wyłączona, kiedy usiłował wszystko ogarnąć. - Nie wiem, co powiedzieć i jak powiedzieć, ale... Nie wiem, naprawdę. Świadomie się do tego nie zbierałem, nie myślałem nad tym, nie układałem sobie scenariusza i właśnie dlatego, że go nie było, scenariusz mnie nie zawiódł. Magda wymyśliła ci faceta, z którym podobno tak cudownie ci się układa, wkurzyła mnie tym, ale jakoś tak rozeszło się po kościach aż do momentu, kiedy spotkaliśmy się z Klimasem i zacząłem się o to rzucać. I nawet nie wiem kiedy i jak od tematu Magdy przeszedłem do tematu ciebie i mu powiedziałem, co się stało, kiedy się rozstaliśmy. A potem jakoś... wszystkie moje niezawodne hamulce puściły i po prostu zadzwoniłem, bo... chyba bym oszalał, gdybym nie usłyszał twojego głosu i cię nie przeprosił za to, co wtedy zrobiłem. Nawet nie liczyłem na to, że będziesz chciała ze mną rozmawiać, nie zdziwiłbym się, gdybyś nie chciała, bo ja wiem, że nic mnie nie tłumaczy. Tęskniłem za tobą, chociaż na początku starym zwyczajem musiałem się uprzeć, że oto mi na tobie nie zależy. Nie wygrałem ze sobą i po prostu tęskniłem, nawet do końca tego nie ogarniając. Wściekałem się na siebie, kiedy nagle ni stąd ni zowąd przychodziło mi do głowy jakieś wspomnienie, które mówiło, że tak właśnie powinno być w tej chwili. Że powinniśmy razem siedzieć w tej knajpie, że powinniśmy razem czekać na spóźniony tramwaj, że powinniśmy razem wracać na piechotę z zajęć. Nie wiem, czy to spór serca z rozumem, raczej mnie ze mną, wiesz jak jest, nie przywykłem do wątpliwości, a przez ten rok miałem je cały czas. Nie wątpiłem tylko w to, że nie przestałem cię kochać i nie przestało mi cię brakować, kiedy nagle odlecieliśmy do dwóch różnych światów. Nie chcę, żebyśmy byli w dwóch różnych światach, nasz wspólny jest o wiele przyjemniejszy, nie? - Uśmiechnął się niepewnie, bo nie miał zielonego pojęcia, czy to co powiedział miało sens. Pewnie nie miało, ale mimo wszystko chciał być szczery, zostawić lukrowanie na inną okazję i przedstawić prawdę bez ozdobników, które może i zrobiłyby z tego coś niewyobrażalnie spektakularnego, ale nie o to chodziło.

GRZEGORZ MA FORTEPIAN

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Oliwia Wilecka

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 21:45

- Wydawało mi się że ci nie wybaczę Grzesiek. Nigdy, przenigdy nie wybaczę ci tego co zrobiłeś, bo przecież tak zwyczajnie nie robi. I owszem. Byłam tego pewna przez pierwsze dwa tygodnie, bo byłam tak strasznie wściekła na nas oboje, że ta złość trzymała mnie w przekonaniu, że lepiej będzie nam osobno. A potem.. Jak już opadły emocje to okazało się, że wcale lepiej nie jest. - mruknęła zatrzymując się w miejscu i łapiąc go za drugą rękę - Było fatalnie.. Powiedzieliśmy sobie o wiele za dużo, ale przecież zawsze po paru dniach się godziliśmy i wszystko było dobrze.. Więc jak nie zadzwoniłeś po tych 'paru dniach' to kompletnie nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić - westchnęła cicho podnosząc nieco głowę do góry - A najgorsze jest to, ze chciałam przyjść do ciebie już dawno temu.. Ale bałam się usłyszeć, że nic nas już nie łączy i lepiej było mi tkwić w tym trochę bezpiecznym miejscu. I kiedy wszystko zwaliło się na moją głowę ostatnio to tak strasznie żałowałam że cię nie ma, że nie mogę po prostu usiąść na parapecie i powiedzieć ci tego wszystkiego, bo cię zwyczajnie obok mnie nie ma..

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Grzesiek Hermann

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 21:59

- Od każdego, kto nie jest dla mnie tak naprawdę ważny, wymagałbym tego, żeby teraz, natychmiast, na moje osobiste życzenie przyjął do wiadomości, że moja decyzja była słuszna, bo ja tak mówię i nikt inny nie ma prawa tego kwestionować, bo przecież moje decyzje muszą się wszystkim podobać, ale... nie wiem, dlaczego cię wtedy uderzyłem i nie potrafię sobie tego wybaczyć. A przecież wiesz, że ja z samego założenia mnie, Grzegorza Hermanna, potrafię sobie wszystko wybaczyć, nawet największe skurwysyństwo świata. Ale nie tym razem, bo zawiodłem właśnie ciebie, i to nie tylko wtedy, ale też potem, kiedy mnie potrzebowałaś i ja o tym wiedziałem, bo nie jestem kretynem, wiem, po co Magda mówiła mi, co się u ciebie dzieje. I nie robiłem nic, przepraszam. - Bardzo chciał ot tak po prostu to powiedzieć, nie obojętnym tonem, nie dla odklepania poważnej rozmowy, która prędzej czy później i tak musiała mieć miejsce, bo taki jest porządek wszechświata, ale spokojnie i bez żadnej sceny na środku ulicy wyrzucić z siebie te kilka zdań, które leżały mu na wątrobie i potrzebowały tego, żeby je wypowiedzieć. Nie wyszło, bo już w połowie pierwszego zdania zaczął łamać mu się głos, żeby po chwili doprowadzić do pojawienia się na jego policzkach pierwszych dwóch łez. Nie znał się na obsłudze takich momentów, nie potrafił atrakcyjnie płakać, zresztą nie ćwiczył tej umiejętności zbyt często. Kiedy przyszło co do czego, po prostu zalewał się łzami i nie wiedział, co się z nim dzieje i co powinien zrobić.

GRZEGORZ MA FORTEPIAN

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Oliwia Wilecka

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 22:02

- No już.. Nie płacz.. - starła wewnętrzną stroną dłoni łzy z jego policzków i uśmiechnęła się delikatnie - Zacznijmy od początku Grzesiu, co? Tak jakby tamta sytuacja nigdy nie miała miejsca.. Nie chcę do niej wracać. Nie chcę patrzeć na to co dzieje się teraz, przez pryzmat tego co działo sie wtedy. I chce żebyś sobie wybaczył, bo jeżeli tego nie zrobisz to oboje nie zrobimy kroku w przód, bo gdzieś między nami wciąż będzie kilka negatywnych emocji... A ja nie chcę tego, nie chcę niczego negatywnego między nami... Zacznijmy od nowa...

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Grzesiek Hermann

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 22:07

Dotyk jej dłoni był przyjemny i niczym nie różnił się od tego sprzed roku. Skoro dla niej nie istniała różnica, on również musiał spróbować zrobić coś ze sobą i jednak skończyć z wyrzucaniem sobie tych wszystkich błędów, które popełnił, kiedy byli razem. Spróbował się ogarnąć, co zaowocowało kolejną falą niepasujących do niego zupełnie spazmów. Tak, dzień pełen sukcesów. - Przytul...

GRZEGORZ MA FORTEPIAN

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Oliwia Wilecka

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 22:10

- Przecież przytulam.. - odparła wesoło chcąc nieco rozładować atmosferę, po czym przytuliła się do niego, mocno nabierając powietrza. Teraz było tak jak być powinno. Tak jak powinno być przez ostatni rok. - Wracajmy do domu, zmarzłam strasznie.. - mruknęła w jego sweterek zadzierając głowę do góry.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Grzesiek Hermann

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 22:16

Zaczął się na środku ulicy rozbierać z tych wszystkich toreb i futerałów, po drodze ogarniając swoją twarz przy pomocy rękawa. - Masz tu i nie zostaw w tramwaju, bo to limitowana kolekcja i nie przeżyję, jeśli zastąpi ortalionowy dres na grzbiecie jakiegoś menela. - Uśmiechnął się, zarzucając jej na ramiona swój płaszcz, niczym wszyscy ci wspaniali mężczyźni z komedii romantycznych. Nie nadawał się na bohatera jednego z takich dzieł, zdecydowanie.

GRZEGORZ MA FORTEPIAN

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Oliwia Wilecka

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 22:17

- Ale teraz ty zmarznieeesz - odparła ze śmiechem mocniej opatulając się jego płaszczem - Wiesz co? Wsiądźmy do tramwaju, hmm? - zapytała z nadzieją - Wysiądziemy na Wielkiej, wstąpiły do Tercetu.. Kupimy wino..? - mruknęła jak gdyby nigdy nic starając się brzmieć jak najbardziej naturalnie.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Grzesiek Hermann

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   10/5/2012, 22:21

- I zrobię do wina tosty a'la Grześ z masłem orzechowym, cudownie. - Cmoknął ją w skroń i ruszyli w kierunku najbliższego przystanku tramwajowego.

[zt, tramwaj 20]

GRZEGORZ MA FORTEPIAN

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Okolice PWST   

Powrót do góry Go down

Okolice PWST